Telefon: 0312 424 2200 Dahili:1150-1151-1152-1153 | E-Posta: bede@bede.org.tr

18 MART ÇANAKKALE ZAFER’İ (ŞEHİTLER GÜNÜ) KUTLU OLSUN…

18 MART ÇANAKKALE ZAFER’İ (ŞEHİTLER GÜNÜ) KUTLU OLSUN…
Çanakkale Savaşı, düşman işgaline uğrayan cennet vatanımızın kurtuluşunda bir dönüm noktası olup, Türk Milletinin ve Milli Mücadelenin var oluş temelini oluşturur.  Çanakkale Savaşları öyle bir mücadeledir ki, düşman kuvvetlerinin sayıca ve donanımca üstün olduğu şartlarda bedenlerin cennet vatanımız için siper edildiği, top ve mermilere karşı süngülerin çekildiği, dünya tarihinde eşi ve benzeri olmayan bir zaferdir. Çanakkale Savaşları, Türklerin Dünya'ya 'Çanakkale Geçilmez' dedirttiği bir zaferdir.

Bu zaferin sahiplerini; Türk vatanının ve milletinin ebedi varlığı ile devletin bölünmez bütünlüğü uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden şehitlerimizi 18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla şükran ve rahmetle anıyorum. Şehitlerimizin emaneti olan vatan topraklarını, onlara layık olacak şekilde koruyacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu kutsal toprakları, aynı şuurla sahip çıkarak korumak ve bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde devretmektir.

12 Eylül öncesinde Türkiye Cumhuriyeti Devletini yıkmak, milletini bölmek ve vatanını parçalamak isteyen şer güçlere karşı mücadele verirken şehit olmuş ülkücüler de aynı iman ve şuurla şehadet şerbetini içip şehitler kervanına katılmışlardır.

Bu gün de binlerce askerimiz, polisimiz, memurumuz, kundaktaki bebelere kadar pek çok masum vatandaşımız başta PKK olmak üzere diğer bölücü ve yıkıcı terör örgütlerinin kurbanı olmaktadırlar.
Ülkemizi bölmek, milletimizi baskı altında sindirmek isteyen şer odakları unutmasınlar ki, biz evlat acısını yüreğimize taş basarak, gözyaşımızı kalbimize gömerek, bu vatan bayrağı dalgalansın, hür yaşayalım diye yiğitler yetiştirmeye devam edeceğiz.

      18 Mart Şehitler Günü ve bugüne adını veren Çanakkale Zaferinin 103. Yıldönümünde başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere gözlerini kırpmadan asil kanlarını bu topraklara akıtarak sonsuzluğa ulaşan kahraman tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyoruz.

 


                                                                                   Osman ÖZDEMİR
                                                                                      Türk Emekli-Sen
                                                                             Birleşik Emekliler Derneği
                                                                                            Başkanı