Telefon: 0312 424 2200 Dahili:1150-1151-1152-1153 | E-Posta: bede@bede.org.tr

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MURAT KURUM’U ZİYARET ETTİK

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MURAT KURUM’U ZİYARET ETTİK

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve bağlı sendikalarımızın Genel Başkanları Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u ziyaret etti.
 
KAHVECİ: KURUMLARDA SENDİKAL AYRIMCILIK ÖNLENMELİ, EHLİYET VE LİYAKAT KONULARINDA HASSASİYET GÖSTERİLMELİDİR
 
Bakan Murat Kurum’un makamında gerçekleşen görüşmede ülke ve çalışma hayatının sorunlarına dair görüş alış verişinde bulunulurken, Genel Başkanımız Önder Kahveci Bakan Kurum’a görevinde başarılar diledi. Kahveci, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevine getirilen sayın Bakan’a, Türkiye Kamu-Sen heyeti olarak hem hayırlı olsun dileklerimizi hem de çalışanların sorunlarını iletmek amacıyla ziyarette bulunuyoruz. Sayın Bakan’ın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde çözüm bekleyen sorunlara ilişkin en kısa zamanda adımlar atacağına yürekten inanıyoruz. Özellikle, Bakanlık teşkilat bünyesinde yaşanan sendikal ayrımcılık, liyakat ve ehliyet gibi konularda bugüne kadar gündeme getirdiğimiz hassasiyetlerin göz ardı edilmemesi en büyük temennimizdir. Yine atama ve yer değiştirmelerde hakkaniyetli bir yol izlenmeli, gerekli adımlar atılmalı ve kamuda bu konuda yaşanan aksaklıklar bir an önce giderilmelidir. Bizler Türkiye Kamu-Sen olarak her zaman diyalogdan yana olduğumuzu ifade ettik. Sorunların çözülmesi, beklentilerin karşılanması için üzerimize düşen her şeyi yapmaya bir kez daha hazır olduğumuzu ifade ediyor, sayın Bakan’a yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.
 
MURAT KURUM: TÜRKİYE KAMU-SEN’İN KATKILARINI BEKLİYORUZ
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise, “Türkiye Kamu-Sen heyetinin ziyareti bizleri memnun etmiştir. Vurguladığınız gibi, diyalog mekanizmasının önemine inanıyor ve sorunların çözümü noktasında gereklilik arz ettiğini düşünüyoruz. Yıllardır çalışma hayatına kurumsal olarak yaptığınız katkılar ortadadır. Bizlerde, gerek bakanlığımız bünyesinde gerekse çalışma hayatının geneli noktasında Türkiye Kamu-Sen’in bilgi ve birikimlerinden faydalanma arzusundayız. Tekrar ziyaretiniz için teşekkürlerimi sunuyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.
 
Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Türk İmar-Sen Genel Başkanımız Salih Demir sorunların ve çözüm önerilerinin yer aldığı kapsamlı bir raporu da Bakan Murat Kurum’a sundu.