Telefon: 0312 424 2200 Dahili:1150-1151-1152-1153 | E-Posta: bede@bede.org.tr

TÜRK ENERJİ-SEN`DE DEVİR TESLİM TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TÜRK ENERJİ-SEN`DE DEVİR TESLİM TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Geride bıraktığımız hafta sonu gerçekleştirilen Türk Enerji-Sen 6. Olağan Genel Kurulunda göreve seçilen Genel Başkan Mustafa Tümer ve Yönetim Kurulu üyeleri bugün görevi devraldılar.

Türk Enerji-Sen Genel Merkezinde yapılan devir teslim törenine, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ile birlikte  Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türkiye Kamu-Sen Genel Toplu Sözleşme Sekreteri ve Türk İmar-Sen Genel Başkanı Necati Alsancak, Türkiye Kamu-Sen Genel Dış İlişkiler Sekreteri ve Türk Tarım Orman-Sen Genel Başkanı Ahmet Demirci’de katıldı.

MEHMET ÖZER: BU BİR BAYRAK YARIŞIDIR

Görevi yeni yönetime teslim eden Türk Enerji-Sen’in önceki Genel Başkanı Mehmet Özer, “Bu bir bayrak yarışıdır Yapılan seçimlerde delegelerimiz yeni bir yönetime onay vermiştir. Biz de bizden önceki arkadaşlarımızdan aldığımız bu bayrağı bugün teslim ediyoruz. 4 yıl boyunca sadece üyelerimizin hakları ve menfaatleri noktasında mücadele ettik. Türk Enerji-Sen ve Türkiye Kamu-Sen’i daha yukarıya taşımak için gayret sarf ettik. Biliyorum ki, bizden sonra da arkadaşlarımız bu yolda mücadelelerini sürdüreceklerdir. Seçilen arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi.

MUSTAFA TÜMER: KAZANAN TÜRK ENERJİ-SEN’DİR

Türk Enerji-Sen 6. Olağan Genel Kurulunda Genel Başkanlık görevine seçilen Mustafa Tümer’de, “Sayın Genel Başkanımız Mehmet Özer’in de ifade ettiği gibi bu bir bayrak yarışıdır. Bu bayrak yarışında galip ya da mağlup diye bir şey yoktur. Daha önceki yönetimde görev yapan tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Tek hedefimiz Türk Enerji-Sen’i hak ettiği yere taşımak ve üyelerimiz için mücadele etmektir. Bizleri bu göreve layık gören delegelerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Kazanan Türk Enerji-Sen, kazanan Türkiye Kamu-Sen olmuştur” dedi.

KONCUK: BU KUTLU MÜCADELE DE OMUZ OMUZA YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Devir teslim töreninde konuşan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “4 yıldır layıkıyla bu görevi yerine getiren kıymetli Genel Başkanımız Mehmet Özer’e yaptığı tüm hizmetlerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Kendisinin Türk Enerji-Sen’e kattıkları asla inkar edilemez. Kendisine bundan sonraki yaşamında huzur ve mutluluklar dilerken, biliyorum ki, sürekli olarak sendikası ile iç içe olacak, bilgi ve birikimlerini yine arkadaşları ile paylaşacaktır.

Genel Kurulda yeni yönetim olarak göreve seçilen Mustafa Tümer Genel Başkanımızı ve Yönetim Kurulu Üyelerini de tebrik ediyorum. Zor ve meşakkatli bir görevin kendilerini beklediğinin idrakin de olan bu arkadaşlarımın da, aldıkları bu bayrağı en tepeye taşımak adına gecelerini gündüzlerine katacaklarından en ufak bir şüphem yoktur. Bu kutlu mücadele de yan yana, omuz omuza hep birlikte yürümeye devam edeceğiz. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Sendikalarımızın Genel Başkanları da, yeni ve eski yönetime hayırlı olsun dileklerini sunarken, tören karşılıklı olarak verilen çiçekler ile tamamlandı.